Black and tan Coonhound from Red Castle

O NÁS

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2020, s chovem psů však máme mnohaleté zkušenosti. Po chovu mnoha nejrůznějších, a ne zcela obvyklých plemen psů, jsme se rozhodli pro chov pejsků rasy Black and Tan Coonhound, kteří nás očarovali svoji mírumilovnou a rozmanitou povahou. Navzdory skutečnosti, že toto plemeno vzniklo na počátku 20. století v USA s cílem jeho využití především pro účely lovecké, pro které je i dnes stále hojně vyhledáváno, psi tohoto plemene jsou především výbornými partnery a společníky pro širokou škálu činností.

Ačkoliv na to svou velikostí nevypadá, je toto málo známé plemeno ideální do bytu i k dětem. Má velké množství energie a elánu, umí být tvrdý, odvážný, houževnatý, ostražitý, samostatný a nezávislý, současně však trpělivý, tolerantní, přátelský, oddaný a milující rodinný pes.

I přestože se se zájmem věnujeme chovatelství a snažíme se s co nejsvědomitějším přístupem splňovat všechny zásady a kritéria chovu, nejdůležitější pro nás je, že nám jsou naši pejsci denně po boku věrnými společníky, kamarády a bez nadsázky členy rodiny.

Naší hlavní prioritou je pro nás zdraví a odchov pejsků s veselou povahou, kteří budou dělat radost jejich budoucím majitelům. Psi jsou odchováni v zázemí rodinného domu, který obklopuje rozlehlý pozemek, jenž mají stále k dispozici pro svůj pohyb a hry. Vyrůstají ve společnosti lidí a v prostřední, které sdílejí s mnoha jinými druhy zvířat, což napomáhá jejich procesu socializace. 

Jsme členy Klubu chovatelů honičů, z.s. a v průběhu roku se dle našich možností a uvážení rádi účastníme mnoha kynologických akcí.visitor counter
Internetové stránky a grafika pro chovatele, focení psů psů cernohubova.com